بهترین سخت‌افزار برای استخراج بیت‌کوین چیست؟

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما


استخراج بیت‌کوین به فرایندی گفته می‌شود که در آن، از طریق دستگاه‌های مخصوص، محاسباتی انجام می‌گیرد و بیت‌کوین ایجاد می‌گردد. قبلا در مطلب استخراج بیت کوین چیست، درباره مفاهیم اولیه استخراج بیت کوین توضیحاتی ارائه دادیم اما در این مطلب قصد داریم سخت‌افزارها و دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین را بررسی کنیم.

در ابتدای کار استخراج بیت‌کوین، کاربران از CPU خود برای استخراج استفاده می‌کردند ولی بعد به زودی متوجه شدند که استخراج بیت‌کوین به این شیوه، به اندازه کافی سریع نیست و باعث استفاده بسیار زیاد از منابع کامپیوتر می‌شود.

استخراج‌کنندگان (ماینرها) به سرعت به سمت استفاده از کارت‌های گرافیک (GPU) تغییر رویه دادند، زیرا قادر بودند 50 تا 100 برابر سریعتر از کارت‌های گرافیک هش ایجاد می‌کردند و مصرف منابع آنها نیز کمتر بود.

در زمستان سال 2011 یک صنعت جدید با تجهیزات سفارشی وارد عرصه استخراج بیت‌کوین شد و استانداردهای عملکرد در این صنعت را بالاتر برد. اولین موج از این دستگاه‌های مخصوص استخراج بیت‌کوین، با کارکردی بسیار ساده وارد بازار شد. این ماینرهای بیت‌کوین براساس پردازنده‌های (FPGA) یا field-programmable gate array بودند که از طریق درگاه USB می‌توانستند به کامپیوترها متصل شوند.

دستگاه‌های FPGA برق کمتری نسبت به CPU یا GPU مصرف می‌کردند و برای اولین بار امکان ایجاد مزارع متمرکز استخراج بیت‌کوین را فراهم نمودند.

سخت‌افزارهای مدرن امروزی برای استخراج بیت‌کوین

ماینرهای ASIC (مخفف Application-specific integrated circuit) به طور کلی بازار را قبضه کرده‌اند. این دستگاه‌های استخراج ارز بیت‌کوین با سرعتی بی‌نظیر کار استخراج را انجام می‌دهند و در عین حال، برق بسیار کمتری از FPGA یا کارت‌های گرافیک مصرف می‌کنند. شرکت‌های زیادی با محصولات عالی خودشان، اعتبار خوبی در این حوزه کسب کرده‌اند.    

      دستگاه AntMiner S7                                         دستگاه AntMiner S9


bitcoin-miner-antminer-s7-small.


ãäÈÚ

مشخصات

  • منبع: http://bitcoinclaim.blogsky.com/1397/01/24/post-134/
  • کلمات کلیدی: استخراج ,بیت‌کوین ,دستگاه‌های ,مصرف ,گرافیک ,fpga ,استخراج بیت‌کوین ,کارت‌های گرافیک ,برای استخراج ,استخراج بیت‌کوین، ,دستگاه‌های استخراج
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها